0 Grubu Beslenme Düzeni

0 GRUBU BESLENME DÜZENİ

0 gurubu olanlar yoğun fiziksel aktivite ve hayvansal proteinlerle gelişirler.Sindirim sistemleri eski çağlardaki gibi çalışır.Yüksek protein içeren avcı-toplayıcı beslenme düzeni ve yoğun fiziksel hareketlilik zorunluluğu, 0 gurubunun sistemine ilk çağlardan itibaren yerleşmiştir, ketozise yol açmıştır.Ketazois, yüksek protein ve yağ, düşük karbonhidrat içeren beslenme düzeninin bir sonucudur.Vücut protein ve yağları ketonların içinde metobolize eder.Ketonlar, glikoz seviyesini düzenlemek için şeker yerine kullanılır.Ketozis, düşük kalori alımı ve yoğun fiziksel hareketlilik birleşince ortaya bir av makinesi çıkar.Bu da insan ırkının devamının anahtarıdır.

            Günümüzde beslenme düzenlerinde hayvansal protein tüketimi önerilmemektedir.Hayvansal gıdalardaki doymamış yağların kalp hastalıklarına ve kansere yol açtığı kanıtlanmış bir gerçektir.Günümüzde tüketilen etler çok yağlı, hormon ve antibiyotiklerle doludur.Modern çağlarda et tüketiminden söz ederken “Ne yersen, osun” deyişi, çok büyük anlam ifade etmektedir.

            Neyse ki artık organik, açık alanda otlayan hayvanlardan elde edilen etler giderek artıyor.0 gurubun başarısı; yağsız, kimyasaldan arınmış et ve kümes hayvanlarıyla balık tüketmesine bağlıdır.

            Süt ürünleri ve tahıllar, sindirim sistemine uymadığı için 0 gurubuna önerilmez.Avcı olan 0 grubu, buğday ya da süt avına çıkıcak değil ya! Bu yiyecekler, insan evriminin çok sonraki dönemlerinde beslenme düzenine girmiştir.