0 Kan Grubu İçin Son Bir Not: Mizaç

0 Kan Grubu İçin Son Bir Not: Mizaç

            0 grubu olan bütün bireyler güç, direnç, özgüven, cesaret, sezgi, doğuştan gelen bir iyimserlik geni taşır.0 grubunun ataları dikkatli, dayanıklıydılar, kendilerini korumayı çok iyi bilirlerdi.Kendilerine inanıyorlardı.Bu sayede bugün bizler dünyada varız.0 grubu olanların bu mirasa iyi sahip çıkmaları gerekir.Çünkü sizi sağlıklı yapan, size ilham ve enerji veren bu mirastır.Siz cesur ve güçlüsünüz, güçünüzü 0 grubu beslenme düzeninden alırsınız.Ağır fiziksel aktiviteler tam size göredir.Bu aktiviteleri yapmazsanız bunalıma girer, umutsuzluğa kapılır ve kilo alırsınız.

            Başarma azmi ve liderlik nitelikleriniz de size kalan miraslardır.

            Amerika’nın eski başkanlarından Ronald Reagan, bu kalıba tam olarak uyan bir 0 grubuydu.Onun yönetim biçimi güvence, dürüstlük ve geleceğe duyduğu bitmeyen bir iyimserlikle doluydu.Reagan’ın kendisinden şüpheye tek bir an bile olmamıştı.Ne olursa olsun, ileri gitmişti.0 grubuna özgü bir özellik olan risk alma huyu da vardı.Ona “teflon başkan” derlerdi; çünkü aldığı risklerin hiçbirinde başarısızlığa uğramadı.

            Reagan, başka liderler gibi keskin, uzlaşmaz, kaba değildi.Birçok mafya liderinin 0 grubu olmasına şaşmamak gerek.Al Capone gibi.Bu, uçlara taşınmış bir liderlik özelliğine örnektir.

            Risk almaktan söz açılmışken meşhur kumarbaz Yunan Jimmy de 0 grubuydu.Eski Sovyet başkanı Gorbaçov da öyle.

            İngiliz kraliçesi 2. Elizabeth 0 grubuydu.Galler Prensi Charles da.Windsor hanedanında kanama sorunları olduğunu öğrendiğimde çok ilginç bulmuştum.Belki 0 grubuyla ilgili bir bağlantı vardı.