0 Kan Grubu İçin Stres/Egzersiz Profili

0 Kan Grubu İçin Stres/Egzersiz Profili

            0 kan grubunda, stresin eklerini yok etme gücü vardır.Problem stresin kendisi değildir, strese tepki verme biçiminizdir.Her kan grubunun strese karşı genetik olarak verdiği bir tepki vardır.

            0 grubu iseniz avcı atalarınız gibi ani fiziksel tepkiler verirsiniz:Stres doğrudan kaslarınıza gider.Kan grubunuz, yoğun fiziksel aktivite patlamalarına yol açan bir uyarı şablonu taşır.

            Stres yaşadığınızda bunu bedeniniz yüklenir.Kan dolaşımınıza adrenalin salgılanır ve muazzam miktarda şarj olursunuz.Böyle zamanlarda yapılan fiziksel aktivite ile yaşadığınız kötü stresi olumlu bir faaliyete dönüştürebilirsiniz.

            Sağlıklı 0 grupları, yoğun fiziksel egzersiz sırasında hormonal güç açığa çıkar.0 grubu olanlar için egzersiz çok önemlidir; çünkü yaşadıkları stres fizikseldir.

            Düzenli, yoğun egzersiz sadece stresi azaltmakla kalmaz, kilonuzu da kontrol etmenize ve öz saygınızı artırmanıza da yardımcı olur.0 grubu olanlar ağır egzersizlere iyi tepki verir.

            Kilo vermek isteyen 0 grupları yoğun fiziksel egzersiz programına başlamalıdır.Yoğun egzersizler, kas dokusundaki asit seviyesini arttırır ve yağ yakımını hızlandırır.Kaslardaki asit seviyesinin yükselmesi, ketozise yol açar.Bu da 0 grubunun atalarının başarısının anahtarıdır.Bu gezegende bir tane bile şişman Cro-Magnon yoktur!

            Strese karşı fiziksel tepki vermeyen 0 grupları çok yorgun düşer.Bu yorgunluk, metabolizma yavaşlaması, depresyon, kronik yorgunluk ve uykusuzluk şeklinde kendini gösterir.Bu durumun uzun sürmesi halinde iltihaplı hastalıklar, artrit ve astım gibi otoimmün bozuklukları, şişmanlama, hatta obeziteyle karşı karşıya kalınabilir.

            Aşağıdaki egzersizler 0 grubuna tavsiye edilmektedir.Egzersiz sürelerine çok dikkat edin.Etkisini görebilmek için kalp atışınızın hızlanması gerekir.

Egzersiz

Süre

Sıklık

Aerobik

40-60 dak.

Haftada 3-4 kez

Yüzme

30-45 dak.

Haftada 3-4 kez

Koşu

30 dak.

Haftada 3-4 kez

Ağırlık Çalışması

30 dak.

Haftada 3 kez

Koşu Bandı

30 dak.

Haftada 3 kez

Merdiven Çıkma

20-30 dak.

Haftada 3-4 kez

Dövüş Sporları

60 dak.

Haftada 2-3 kez

Temas Sporları

60 dak.

Haftada 2-3 kez

Jimnastik

60 dak.

Haftada 3 kez

Bisiklet

30-40 dak.

Haftada  3 kez

Hızlı Yürüme

30-40 dak.

Haftada 5 kez

Dans

40-60 dak.

Haftada 3 kez

Paten Kayma

30 dak.

Haftada 3-4 kez