AB Kan Grubu İçin Egzersiz Kılavuzu

AB Kan Grubu İçin Egzersiz Kılavuzu

            Tai chi, vücut hareketlerinin esnekliğini artıran bir spordur.Tai chi’nin yavaş, endamlı, şık hareketleri son hızla uçan yumruk ve tekmeleri, engelleme ve savunmaları gizler.Çin’de bu spor günlük olarak toplu halde yapılır.İnsanlar hareketleri birlikte yapmak için halka açık meydanlarda toplanır.Tai chi konsantrasyon ve sabırlı olmayı öğrettiği gibi çok etkili bir esneme tekniğidir.

            Yoga da AB grubu olanların stresine iyi gelir.İçsel arınma, nefes kontrolü ve dünyevi kaygılardan uzak, tam bir konsantrasyon sağlamak için uygulanan duruş pozisyonlarını birleştirir.Hatha yoga, Batı’da en yaygın yoga türüdür.

            Temel yoga pozisyonlarını öğrenirseniz, kendine göre bir rutin düzenleyebilirsiniz.Yoga yapan AB grubu hastalarım, günlük seanslarını yapmadan evden çıkmadıklarını söylerler.

            Ancak bazı hastalarım da yoga yapmanın dini yönden sakıncalı olacağından endişe eder.Yoga yapınca dinden çıkacaklarını, Doğu mistisizmine geçeceklerini sanırlar.Onlara şu cevabı veririm:”İtalyan yemeği yediğinizde İtalyan mı oluyorsunuz?” Meditasyon ve yoga, uygulama teknikleridir.Pozisyonlar doğaldır, çok eski ve faydası kanıtlanmış hareketlerdir.