B Grubu Beslenme Düzeni

B GRUBU BESLENME DÜZENİ

             0 ve A grupları, pek çok açıdan zıt kutuplardadır.B grubunu tanımlayacak en uygun deyim ise kendine has oluşudur.Tam anlamıyla özgün, bazen de bukalemun gibidir.B ve 0 grupları birçok yönden birbirine benzer; ama birden B grubu tamamen  farklı bir şekle bürünür.B grubunun, evrim yolculuğunda, birbirinden ayrılan insanı ve kültürleri birleştirmeye çalışan sofistike bir inceliği temsil ettiği söylenebilir.

            Güçlü ve uyanık olan B grubu, modern hayatta çok yaygın olan kalp hastalıkları ve kanser gibi en korkunç hastalıklara karşı koyabilir.Hastalığa yakalansalar bile hayatta kalmayı başarırlar.B grubu sıra dışı bir kan grubu olduğundan MS, deri veremi, kronik yorgunluk sendromu gibi alışılmamış hastalıklara daha yatkındırlar.

            Tecrübelerime göre önerilen beslenme düzenini uygulayan B grupları, ağır hastalıkları  atlatıp uzun ve sağlıklı bir hayat sürebilir.

            B grubu diyeti dengeli ve besleyicidir.Çok çeşitli besinler içerir.Babamın deyişiyle “hayvanlar ve sebzeler krallığını” temsil eder.B grubu denge demektir.