B Kan Grubu İçin Gevşeme Egzersizleri

B Kan Grubu İçin Gevşeme Egzersizleri

     Tai Chi, vücut hareketlerinin esnekliği artıran bir spordur. Tai chi’nin yavaş ve endamlı, şık hareketleri son hızla uçan yumruk ve tekmeleri, engelleme ve savunmaları gizler. Çin’de bu spor günlük olarak toplu halde yapılır. İnsanlar hareketleri birlikte yapmak için halka açık meydanlarda toplanır. Tai Chi konsantrasyon ve sabırlı olmayı öğrettiği gibi çok etkili bir esneme tekniğidir.

Yoga içsel arınma ve, nefes kontrolü ve dünyevi kaygılardan uzak, tam bir konsantrasyon sağlamak için uygulanan duruş ve pozisyonlarını birleştirir. Hatha yoga, Batı’da en yaygın yoga türüdür.

Temel yoga pozisyonlarını öğrenirseniz kendine göre bir rutin düzenleyebilirsiniz. Ancak bazı hastaların yoga yapmanın dini yönden sakıncalı olacağından endişe eder. Yoga yapınca dinden çıkacaklarını ve, Doğu mistisizmine geçeceklerini sanırlar. Onların tedirginliğini şu şekilde cevaplayalım; İtalyan yemeği yediğinizde İtalyan mı oluyorsunuz? Meditasyon ve yoga, uygulama teknikleridir. Pozisyonlar doğaldır, çok eski ve faydası kanıtlanmış hareketlerdir.