B Kan Grubu İçin Son Bir Not:Mizaç

B Kan Grubu İçin Son Bir Not:Mizaç

            Yeni topraklara göç eden, alışık olmadığı iklimlerde yaşayan ve başka ırklarla karışan B grubu atalarımız hayatta kalabilmek için esnek ve yaratıcı olmak zorundaydı.B grubu olanlar, A grubu olanlara göre düzen ve uyum peşinde daha az koşardı.0 grubu avcıların hırsı onlarda yoktu.

            Aynı özellikler, bugünkü B gruplarında hala bulunmaktadır.Biyolojik olarak B grupları, diğer gruplardan daha esnek, diğer gruplarda yaygın olan hastalıklara karşı daha dayanıklıdır.Uyumlu, çalışkan, egzersiz yapan, kan grubunun beslenme düzenine uyan bir B grubu, hayatta kalmayı başarır.

            Pek çok açıdan B grubu en iyisidir.Zihinsel elementleri, A grubundan daha heyecanlı, 0 grubu gibi keskin fiziksel tepkileri vardır.B grubu farklı kişilik tipleriyle ilişki kurabilir;çünkü genlerinde uyum vardır.Rekabet etmeyi sevmezler.Başkalarının açısından bakabilir, empati yapabilirler.

            Önemli bir istatistik:Ameraka nüfusunun sadece  %9’u B grubu iken kendi başına milyoner olanların  %30-40’ı B grubudur!

            Çin, Japon ve birçok Asya toplumunda B grubu çoğunluktadır.Çin tıbbı, fizyolojik ve ruhsal dengeye vurgu yapar.Aşırı neşenin, kalbe zararlı olduğuna inanılır.B grubunun ilacı, denge ve uyumdur.

            Geleneksel Yahudi toplumlarında B grubu çoğunluktadır.Yahudi din ve kültürü, zihin, ruh ve maddenin karışımını ön görür.Yahudilikte akıl, barış ve maneviyat yan yana durur.Çoğu kişiye göre bu bir çelişkidir.Ama aslında, B grubunu harekete geçiren bu uyumdur.