DOĞAL TEDAVİ KİTİ

GRİP, NEZLE VE DİĞER RAHATSIZLIKLARDA NELER YEMELİ, BESLENMELERİNE GÖRE DİYET YÖNTEMLERİ, HASTALKLARI HAKKINDA BİLGİ VE AÇIKLAMALAR

  

DOĞAL TEDAVİ KİTİNİZ

İşyerinizdeki çekmecenizde önleyici  ilacınızı  saklayabilirsiniz,böylece  grip yada  soğuk alğınlığı  belirtilerini  hissettiğinizde tedaviye  başlamak için  eve  kadar gitmeyi  beklemeniz gerekmez.Seyahate çıkarken  soğuk alğınlığı,grip,hazımsızlık,uykusuzluk,tansiyon ve stres için  ilaçlarınızı  yanınıza almayı planlayın.Özellikle  tatil  zamanları  için  planlama önemlidir.Ekstra  stresli  seyahat  ,soğuk hava,bağışıklığı zayıflatan  çok fazla  şekerli  gıda  ve aile gerilimleri ile  karşılaşabileceğiniz dönemlerdir.Bol temiz su içmeyi  ve her gün  mülti-vitamin  almayı ihmal etmeyin.

 • Ekinezya, astragulus, kalın sarı köklü düğünçiçeği kapsülleri yada tentürü  soğuk alğınlığını  ve gribi önlemek için.
 • Çinko tabletleri C vitamini ve propolis ile  kombine  soğuk alğınlığını  önlemek için.Çinko  bağışıklık  sistemini  destekleyen  doğrudan  etkiye sahiptir ve anti-viral özellikleri de vardır.
 • Bitkisel  boğaz spreyi,ekinezya ve kalın  sarı köklü düğünçiçeği içeren  boğaz ağrısının  tutunmasını  önlemek için.
 • Aksöğüt  kabuğu  kapsülü  yada tentürü  baş ağrısını  yada  diğer ağrıları  tedavi etmek için
 • Krom pikolinat  tabletleri kan şekerini  dengelemek için.
 • C vitamini .C vitamini  bir çok düzeyde bağışıklık sistemini  destekler.Doku düzeyinde enflamasyon ve konjesyona yol açan histaminlere karşı saldırı yapar.Hücresel düzeyde antioksidan  olarak  davranır ve hastalıklarla mücadele  den  beyaz kan  hücreleri  için önemlidir.Grip yada soğuk  alğınlığının  yaklaştığını  hissettiğinizde bol bol C vitamini alın.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin Soğuk Alğınlığı ve Gribi Önlemenin 20 Yolu

 

 1. Esneme lenfatik sistemin vücudumuzdan  toksinleri uzaklaştırma görevini yapmasına yardım eder.
 2. Bir saat fazla uyuyun yada bir fincan  papatya  çayı  ve canlandırıcı  bir  kitapla birlikte yatın.
 3. Çinko  pastilleri  kış soğuk alğınlıklarına  karşı  güçlü silahlardır.Propolis ve C vitamini  eklenmiş çeşitlerini  deneyin.
 4. Homeopatik ilaçlar pek çok  çeşit  gribi  hızla alt edebilir.Sizinkine  iyi  gelip  gelmeyeceğini  anlamanın  en iyi yolu  denemektir.
 5. Meditasyon  ve egzersiz yoluyla  hayatınızdaki  stresi  azaltın.Kronik  stres  bağışıklık  sisteminizde  yaşamsal  rolü  olan  adrenalinizi  tüketir.
 6. C vitamini  ve  biyoflavoid  stoklayın.Hastalığın  yaklaşmakta  olduğunu  sezerseniz günlük  100 mg C vitamini  ve her  saat  üzüm çekirdeği veya da  yeşil çay  ekstresi  gibi  bioflavonitleri alın.
 7. Bol  temiz su için  bu  vucudunuzun  kendini  toksinlerden  temizlenmesine  yardımcı olur.
 8. Sindirim sistemimizin  sağlığı için  bol lif tüketin.
 9. Kalsiyum  ve yararlı  bağırsak  florası için  günde  bir kez  yoğurt  yiyin.Bağırsaklarınızdaki  dost bakteriler için en iyi  silahtır.

10.  Şekerlemeler ve asitli  içecekler  tüketmeyin.Bunların  yerine  meyve ve kuruyemiş tüketin.

11.  Alkol tüketimini azaltın.Yemekle  alınacak bir  kadeh şarap  uygundur.Bunun ötesinde karaciğeriniz aşırı çalışacaktır.

12.  Sebze yiyin .Taze ve mümkünse organik olsun.

13.  Süt ürünlerine  alerjik misiniz?Yada  buğday  ve mısıra.Kronik  alerjiler bağışıklık  sisteminizi  zayıflatabilir.

14.  Daha fazla  kompleks  karbonhidratlar ve kan  şekerinde  sıçramalara  ve kabızlığa yol açan  rafine  unu  daha az tüketin.

15.  Sebzelerinize  shiitake ve reishi mantarları  ekleyin.Bağışıklık sistemini desteklemek için mükemmeldirler.

16.  Soğuk algınlığı yada gribin  ilk belirtilerini  görür görmez  günde  üç kez  iki dolu  damlalık  ekinezya tentürü yada  iki üç  kapsül  ekinezya  alın.Ekinezya ile  goldenseal kombinasyonunu da tercih edebilirsiniz.Bunu ardarda iki haftadan uzun süre kullanmayın.

17.  Eğer geç yattıysanız yada stresli bir gün  geçirdiyseniz  ekstradan dinlenerek dengeyi kurun.

18.  Uçakla seyahat edeceksiniz birkaç gün  öncesinden bol C vitamini ve ekinezya alın.

19.  Sevdiklerinizi arayıp sorun ve sizin kadar şanslı olmayanlara yardımcı olun.

20.  Egzersiz  vücutta  her şeyi  formda tutar.Fakat  kendinizi güçsüz yada halsiz hissediyorsanız kendinizi zorlamayın.