Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Ürünleriniz de kullanılan bitkilerin şifalı bitki olduğu kaynağı nedir ?
 Ürünlerimizde kullanılan bitkiler genelde tüm dünya bitki litaratöründe şifalı bitki olarak bilinen ve bu bitkiler üzerinde bilim adamlarının yüz yıllardır araştırma yaparak olumlu etkilerinin olduğu ve genelde tedavileri desteklediğini rapor etmiş ve şifalı bitki olarak kendini kanıtlamış bitkileri ürünlerimizde kullanmaktayız.
Tüketiciye sunmuş olduğunuz ürünlere ait bitkilerin üretimleri hangi ülkede ve hangi şartlarda gerçekleşmektedir ?
 Şifalı bitkilerin yetiştirilmesi çok dikkat isteyen ve uzmanlık gerektiren bir meslektir. Şifalı bitkilerin yetiştirilmesi özel tarım mühendislik gerektirmektedir. Genelde şifalı bitkilerin kökeni uzak doğu ülkeleridir. bizde ürünlerimizde kullanılan bitkileri seçerken bitki yaşına, yetiştirme kalitesine, bitkileri yetiştirirken tarım ilaçlarının kullanıp kullanılmadığını laboratuvar kanalıyla inceleyerek (şifalı bitkilerde tarım ilacı kullanmadan yetiştirilen bitkiler en iyisidir) bitkilerimizi tedarik etmekteyiz. Şifalı bitkileri tedarik ederken yurt dışında olan uzman kadromuz ve ileri teknolojiye sahip laboratuvarlarımızın bize verdiği raporlara dayanarak alımlarımızı yaparız ve titizlikle özlerini (en faydalı maddelerini ) ayrıştırarak ürünlerimizde kullanmaktayız.
Ürünlerinize ait bitkilerde kullanılan konsantre oranlarını hangi faktörlere göre belirliyorsunuz ?
 Bilindiği gibi bütün kimyevi ilaçların kaynağı bitkilerdir. Bilinçsizce kullanılan ve rastgele alınarak kaynatılıp tüketilen bitkiler insanlara fayda yerine zarar vermektedir. Ve telafisi mümkün olmayan iç organ hasarlarına yol açmaktadır. Bizde ürünlerimizdeki extre (öz) belirlerken uzman kadromuz aracılığıyla şifalı bitkiler litaretöründe deneylerle kanıtlanmış en makul konsantre oranlarını seçerek tehlikesi hiç olmayan şifalı ürünler üretmekteyiz.
Ürünleriniz tüketiciye sunulmadan önce ne tür inceleme ve testlere tabi tutuluyor ?
 (a) Ürünlerimizin üretim aşamasında kendi üretim fabrikamızdaki laboratuvardan çok geniş kapsamlı raporlar aracığıyla ürünlerin içeriklerinin doğru oranda olup olmadığını inceleriz ve olumlu olanlarda seri üretime geçeriz. (b) Ürünler hazırlandıktan sonra ürünlerin yurt dışına diğer ülkelere ihraç edilebilmesi için için Çin Halk Cumhuriyeti’nin resmi kurumu olan Çin Tarım Bakanlığı ve Bitkisel Ürün Araştırma merkeziyle birlikte çeşitli testlere tabi tutuluyor. (c) Çin halk cumhuriyeti gümrük müdürlüğünün içerik beyanına karşı yapılan analizine tabi tutulur ve gerekli izinleri verilir. (d) Türkiye’ye bu yollarla ithal ettiğimiz ürünümüzü T.C Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı denetimi ve laborvatuvar tetkikleri sonucu alınan, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti gümrük analiz laboratuvarından çıkan olumlu sonuçlar neticesinde ürünlerimiz Türkiye’deki tüketicilere ulaşmaktadır.
Ürünlerinizin tüketiciye sunulmadan önce inceleme ve testleri hangi ülke ve kurumlar tarafından yapılmaktadır.
 Öncelikle ürünlerimizin üretildiği ve bitkilerin merkezi olan Çin Halk Cumhuriyet Tarım Bakanlığı ve Bitkisel Ürün Araştırma Merkezi laboratuarları tarafından gerekli incelemeler sonucu, Çin Halk Cumhuriyeti, gümrük müdürlüğü laboratuvalarında incelemeye tabi tutulur. Türkiyeye ithal ettiğimiz ürünümüzü T.C Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, T.C Gümrük analiz laboratuarlarında ayrı ayrı incelemelere tabi tutulur.
Ürünlerinizin yan etkisi var mı ?
 Ürünlerimiz %100 doğal %100 bitkisel ürünlerdir, yan etkisi bulunmamaktadır, kullanıma uygun şekilde tüketildiği takdirde yan etkisi yoktur.
Ürünlerinizi ilaç kategorisinde değerlendirebilir misiniz
 Ürünlerimiz yurt dışında ilaç formatı titizliğinde üretilen bitkisel üründür bunun da kanıtı, Üretim fabrikamıza Çin Halk Cumhuriyeti yetkilileri tarafından verilen GMP ilaç üretebilir belgemiz, ve Avusturalya Sağlık Bakanlığı tarafından verilen TGA ilaç üretebilir belgelere sahibiz. Ürettiğimiz bitkisel ürünler ilaç farmatında üretilen bitkisel ürünlerdir.
Ürünleriniz hangi ülkeler de kullanılmaktadır ?
 ABD, Rusya, Avusturalya, Bulgaristan, Yunanistan ,Romanya ve Türkiye başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Üretim ve ürünleriniz kalite standartlarına uyum sağlıyor mu?
 Yurt dışında üretim yapan firmalarımız, uluslar arası kalite belgeleri ile ürünlerimizin üretimindeki kaliteli ve titiz çalışmaları GMP ve TGA kalite belgeleri tescillemiştir.
Ürünlerinizin depolamasında, hijyen v.b gibi temizlik kurallarına uygun musunuz ?
 Ürünlerimizin depolanma ve tüketiciye sunulma aşamasında, Uluslararası Dekra Kalite Yönetim (Dekra Certification) sistemi tarafından her yıl belli tarih aralıklarında yapılan denetim ve incelemeler konusunda MBS Herbal Group (MBS İç ve Dış Ticaret Ltd.Şti) adına Gıda Takviyesi Depolama ve Satışı konusunda ISO 22000:2005, ISO 9001:2008 kalite belgeleri ile ödüllendirmiştir.